Opublikowano

Jaka fuga do białych płytek? Liczy się kolor i funkcjonalność!

Gdy w głowie pojawia się plan o położeniu płytek w mieszkaniu, do kompletu warto pomyśleć o dobrze współgrającej z odcieniem ceramiki lub klinkieru fudze. W ten sposób podkreślisz najważniejsze cechy wnętrza i wybranego modelu kafelków. Jaka fuga do białych płytek to najlepszy wybór? Co powinno się wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Odkryj podstawowe zadania fugi

Fuga razem z płytkami tworzy niemal dosłownie nierozerwalny związek. Podstawowym zadaniem dla tego wypełnienia jest utrzymanie kafelek w równej odległości od siebie. Poza tym w ten sposób chronisz umieszczony pod spodem beton od działania czynników zewnętrznych, takich jak woda. Istotny jest również fakt, że dzięki temu płytki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, przez co są mniej podatne na wyszczerbienia i pęknięcia.

Oczywiście rozwój technologii sprawia, że do dyspozycji klientów są różne odcienie fug. Tak z funkcji ochronnej wypełnienie awansowało do poziomu ozdoby, która razem z kolorem płytek może tworzyć przyciągające wzrok kompozycje. Dlatego pytanie, jaka fuga do białych płytek jest najlepszym wyborem, jest bardzo rozsądne.

Jaka fuga do białych płytek? Wszystko zależy od pomieszczenia

Na podjęcie decyzji, jaka fuga do białych płytek to najlepszy wybór, wpływ powinno mieć kilka czynników. Po pierwsze, rodzaj pomieszczenia oraz miejsce ułożenia kafelek ma ogromne znaczenie. Zupełnie inaczej kwestia wygląda na ścianie w kuchni niż na podłodze w łazience. Tutaj trzeba znaleźć najlepszy balans pomiędzy funkcjonalnością a estetyką.

Wyobraź sobie, że biała fuga z białymi płytkami znajduje się na ziemi. Wtedy pod wpływem codziennego użytkowania kolor pomiędzy ceramiką, klinkierem lub gresem szybko straci swój blask. Dużo lepszym wyborem są w takiej sytuacji ciemniejsze tonacje, szare, w kolorze betonu lub grafitowe, ponieważ podkreślają one kolor płytek, tworząc z nimi interesujący kontrast.

Białe kafelki z lekko złamanym odcieniem bieli w formie fugi wyglądają bardzo tradycyjnie i elegancko na ścianie nieopodal kuchennego blatu. Można oczywiście pokusić się o bardziej ekstrawaganckie połączenia. Propozycją dla odważnych z pewnością jest fuga w kolorze czarnym, która na niewielkiej przestrzeni tworzy nowoczesne połączenie kolorystyczne.

Gdzie szukać inspiracji dla koloru fugi?

Wiesz już jaka fuga do białych płytek to dobry wybór. Jeśli chcesz mieć pewność, czy Twój pomysł na połączenie kolorystyczne faktycznie przypadnie Ci do gustu, skonsultuj się z ekspertami naszego sklepu lub poszukaj inspiracji w internecie, gdzie znajdziesz szereg przykładowych aranżacji wnętrz. Tam również odnajdziesz godne rozważenia koncepcje na barwę fugi pomiędzy kafelkami.